RC0603J472CS
Mfr.Part #
RC0603J472CS
Datasheet
RC0603J472CS
Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/20W 0201
Stock
345000
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
4.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%